Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt dedykowany osobom z niepełnosprawnościami

Utworzono dnia 03.09.2020
Czcionka:

Stowarzyszenie Przestrzeń Rozwoju Osobistego MENTOR ul. Sarnia 17

68-200 Żary rozpoczyna realizacje projektów skierowanych do osób z niepełnosprawnościami.

 

Poniżej przedstawiamy krótką informację na temat realizowanego wsparcia.

 

Uczestnikami projektów są osoby spełniające łącznie następujące warunki:

- wiek 18-64 lata

- miejsce zamieszkania: teren powiatu żarskiego lub żagańskiego

- orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym

 

„Droga do aktywności” - nabór trwa do 30 września 2020 roku Każda z osób spełniająca powyższe warunki, która zgłosi się do udziału w projekcie weźmie udział w 12h (3 dni x 4h) warsztatach z pt. „Trening umiejętności społeczno-zawodowych”. Podczas warsztatów omówione zostaną między innymi zagadnienia z zakresu: wzmacniania poczucia własnej wartości, radzenia sobie ze stresującymi wydarzeniami życiowymi, komunikacji interpersonalnej, budowanie porozumienia – sprawna komunikacja, reguł komunikacji negocjacyjnej, samooceny czyli odkrywania własnych umiejętności i możliwości, instrumentów i segmentów rynku pracy, szans i zagrożeń wynikających z podjęcia zatrudnienia, metod aktywnego poszukiwania pracy, kreowania wizerunku (wizaż, autoprezentacja, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej), praw i obowiązków pracownika, motywacji do podjęcia aktywności zawodowej, instytucji i organizacji świadczących usługi dla osób poszukujących pracy i rodzaj świadczonych usług, metod poszukiwania pracy, samozatrudnienia.

Uczestnikom zapewniony zostanie poczęstunek oraz specjalnie przygotowane materiały szkoleniowe.

Liczba miejsc:

powiat żarski – 10

powiat żagański - 10

 

„Kierunek praca” - nabór trwa do 31 października 2020 roku Każda z osób spełniająca powyższe warunki, która zgłosi się do udziału w projekcie weźmie udział w:

- Indywidualnych 4h spotkaniach z doradcą zawodowym, które będzie uwzględniać wynikające z danego rodzaju niepełnosprawności ograniczenia.

Istotnymi zagadnieniami dla doradcy zawodowego będą zainteresowania zawodowe oraz preferencje zawodowe osoby niepełnosprawnej. Udzielenie porady zawodowej będzie oparte na wynikach kompleksowych badań i ocenie zdolności do pracy niepełnosprawnego klienta oraz analizie i rozeznaniu szans zawodowych na rynku pracy w oparciu o indywidualną sytuacje zawodową. Podczas indywidualnych spotkań z uczestnikiem doradca zawodowy zaznajomi go z wymaganiami stawianymi wobec pracowników w przypadku konkretnych zawodów jak i stanowisk pracy. Przygotowane zostaną dokumenty aplikacyjne. Uczestnik określi swoje mocne strony i dowie się jak je wykorzystać w życiu codziennym i zawodowym. Ważnym elementem spotkań będzie opracowanie planów i celów zawodowych, zaplanowanie kariery zawodowej oraz dalszej ścieżki edukacyjnej;

- grupowych 2h spotkaniach z pracodawcami, podczas których uczestnicy będą mogli uzyskać informacje, jakie wymagania stawiane są osobom na poszczególne stanowiska pracy. Pracodawcy podpowiedzą na co zwracają szczególną uwagę decydując się na zatrudnienie pracownika. Każdy z uczestników dowie się podczas takiego spotkania jakie ułatwienia stosują pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne.

Uczestnikom zapewniony zostanie poczęstunek.

Liczba miejsc:

powiat żarski – 10

powiat żagański - 10

 

 

Miejsce odbywania się warsztatów i spotkań: Żary oraz Żagań lub Szprotawa Uczestnicy mogą wziąć udział w obu projektach.

Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem tel. 667 628 337

 

 

 

Plakaty informacyjne

Utworzono dnia 03.09.2020, 08:43

Plakaty informacyjne

Zegar

Kalendarium

Maj 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 2

W poprzednim tygodniu: 121

W tym miesiącu: 257

W poprzednim miesiącu: 595

Wszystkich: 29653